Об’єм двигуна, тип транспорту і ціна автоцивілки: що змінює клас B1–B4 і чого ми не міряли
Матеріал підготував Демид Сударенко, засновник TEHET.
Об’єм двигуна впливає на ціну автоцивілки через тарифний клас: B1 — до 1600 см³, B2 — 1601–2000, B3 — 2001–3000, B4 — понад 3000 см³. У замірі TEHET 02.10.2026 перехід з B1 у B4 підвищував найнижчу ціну від ×1,35 до ×1,73 залежно від міста, а всередині однієї компанії в Києві — від ×1,29 до ×1,76. Мотоцикли, вантажівки, автобуси, причепи й електромобілі ми не міряли — нижче чесно про те, що про них відомо. TEHET — страховий посередник.
02.10.2026 · 7 хв читання · перевірено 02.10.2026 · замір TEHET 02.10.2026
Чотири класи легкових авто
| Клас | Об’єм двигуна | Авто в нашому замірі |
|---|---|---|
| B1 | до 1600 см³ | Volkswagen Golf 1.6, 1598 см³ |
| B2 | 1601–2000 см³ | Skoda Octavia 1.8, 1798 см³ |
| B3 | 2001–3000 см³ | Toyota RAV4 2.5, 2494 см³ |
| B4 | понад 3000 см³ | Toyota Land Cruiser 4.6, 4608 см³ |
Об’єм у розрахунку — той, що записаний у свідоцтві про реєстрацію. Межі проходять рівно по 1600, 2000 і 3000 см³, тож двигун 1598 см³ — це B1, а 1601 см³ — уже B2. Докладніше про класи — тарифний клас.
Скільки коштує кожна сходинка класу
Міста заміру розпадаються на групи з однаковими цінами. Для кожної групи — найнижча ціна в кожному класі і наскільки вона зростає від класу до класу (водій від 30 років):
| Міста | B1 | B2 | B3 | B4 | B4 / B1 |
|---|---|---|---|---|---|
| Ізмаїл і ще 1 місто | 2 046 ₴ | 2 642 ₴ (+29,1 %) | 2 698 ₴ (+2,1 %) | 3 516 ₴ (+30,3 %) | ×1,72 |
| Умань і ще 1 місто | 2 251 ₴ | 2 799 ₴ (+24,3 %) | 2 948 ₴ (+5,3 %) | 3 628 ₴ (+23,1 %) | ×1,61 |
| Запоріжжя і ще 1 місто | 2 925 ₴ | 3 452 ₴ (+18 %) | 3 598 ₴ (+4,2 %) | 5 053 ₴ (+40,4 %) | ×1,73 |
| Вінниця і ще 16 міст | 3 030 ₴ | 3 575 ₴ (+18 %) | 3 727 ₴ (+4,3 %) | 4 859 ₴ (+30,4 %) | ×1,6 |
| Львів | 3 970 ₴ | 4 685 ₴ (+18 %) | 4 883 ₴ (+4,2 %) | 5 359 ₴ (+9,7 %) | ×1,35 |
| Харків і ще 11 міст | 3 970 ₴ | 4 685 ₴ (+18 %) | 4 883 ₴ (+4,2 %) | 5 636 ₴ (+15,4 %) | ×1,42 |
| Київ | 4 179 ₴ | 4 932 ₴ (+18 %) | 5 140 ₴ (+4,2 %) | 6 374 ₴ (+24 %) | ×1,53 |
Найбільший стрибок — з B3 у B4 у 4 з 7 груп, найменший — між B2 і B3 у 7 з 7. Повні таблиці по кожному місту — ціни автоцивілки; які міста в якій групі — місто реєстрації і ціна.
Кожна компанія рахує клас по-своєму
Київ, водій від 30 років, тарифи кожної страхової за класами. Одна компанія бере за великий двигун відносно небагато, інша — помітно більше:
| Страхова | B1 | B2 | B3 | B4 | B4 / B1 |
|---|---|---|---|---|---|
| АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ | 4 933 ₴ | 5 623 ₴ | 5 821 ₴ | 6 374 ₴ | ×1,29 |
| ЄСА | 4 793 ₴ | 5 370 ₴ | 5 573 ₴ | 6 690 ₴ | ×1,4 |
| ОРАНТА | 4 920 ₴ | 5 368 ₴ | 5 815 ₴ | 6 933 ₴ | ×1,41 |
| ІНТЕР-ПОЛІС | 5 001 ₴ | 5 701 ₴ | 5 901 ₴ | 7 192 ₴ | ×1,44 |
| ТАС | 4 911 ₴ | 5 548 ₴ | 5 665 ₴ | 7 384 ₴ | ×1,5 |
| ІНГО | 5 823 ₴ | 7 215 ₴ | 8 291 ₴ | 9 051 ₴ | ×1,55 |
| УНІВЕРСАЛЬНА | 8 745 ₴ | 10 203 ₴ | 11 174 ₴ | 13 603 ₴ | ×1,56 |
| КНЯЖА | 5 085 ₴ | 5 805 ₴ | 6 334 ₴ | 7 983 ₴ | ×1,57 |
| VUSO | 6 220 ₴ | 7 091 ₴ | 7 340 ₴ | 9 952 ₴ | ×1,6 |
| ЕКСПРЕС СТРАХУВАННЯ | 4 179 ₴ | 4 932 ₴ | 5 140 ₴ | 7 314 ₴ | ×1,75 |
| ЄВРОІНС | 4 984 ₴ | 5 879 ₴ | 6 449 ₴ | 8 750 ₴ | ×1,76 |
Наслідок: для власника великого позашляховика найдешевшою може виявитися не та компанія, що найдешевша для малолітражки. Чому компанії такі різні — чому страхові дають різні ціни.
Мотоцикл, вантажівка, автобус, причіп, електромобіль
Закон вимагає страхувати не лише легкові авто: серед транспортних засобів він прямо називає мотоцикли, моторолери, мопеди й причепи (ст. 1 ч. 1 п. 4 Закону № 3720-IX). Але цін на них ми не міряли, тож чисел тут немає — є те, що відомо напевно:
| Тип | Що відомо | Докладно |
|---|---|---|
| Мотоцикл, моторолер | Ціну рахує кожна страхова за власною методикою; у нашому замірі мотоциклів немає. Строк — пів року або рік, «на сезон» закон не передбачає. | автоцивілка на мотоцикл, мотоцикл і сезон |
| Причіп | Окремий договір, своя тарифна група; поліс автомобіля на причіп не поширюється. | автоцивілка на причіп |
| Вантажівка, автобус | Власні тарифні групи; цін у нашому замірі немає. Для поїздки за кордон — Зелена карта з окремим типом транспорту. | Зелена карта на вантажівку й автобус |
| Електромобіль | Об’єму двигуна немає: у нашій анкеті для електромобіля вказують потужність у кВт. Цін на електромобілі ми не міряли в замірі 02.10.2026, на якому стоїть цей допис; з пізнішого заміру міряємо їх окремим класом B5 у кожному місті. | автоцивілка на електромобіль: ціна |
Онлайн у TEHET зараз оформлюється автоцивілка на легкове авто; мотоцикл і причіп оформлюємо за заявкою на їхніх сторінках.
Пільга і об’єм двигуна
Для пільгових категорій закон зменшує премію на 50 відсотків — але лише щодо авто з двигуном до 2500 см³ або з електродвигуном потужністю до 100 кВт включно (ст. 13 ч. 1 Закону № 3720-IX). Тобто з двигуном 2.7 пільга вже не діє, навіть якщо все інше підходить. Хто має пільгу і на яких умовах — пільгова автоцивілка.
Порахувати для свого авто
Клас калькулятор визначає сам за даними авто — вам потрібен лише номер.
Розрахувати ціну за номером авто
Усі чинники разом — від чого залежить вартість автоцивілки; чи важить марка — чи залежить ціна від марки авто.
Питання та відповіді
Чи впливає об’єм двигуна на ціну автоцивілки?
Так, через тарифний клас: до 1600 см³ (B1), 1601–2000 (B2), 2001–3000 (B3), понад 3000 (B4). У замірі TEHET 02.10.2026 найнижча ціна в класі B4 була від ×1,35 до ×1,73 від ціни класу B1, залежно від міста.
Двигун 1.6 — це який клас?
Залежить від точного об’єму в свідоцтві про реєстрацію: 1598 см³ — клас B1 (до 1600), а 1601 см³ і більше — вже B2. Межі проходять рівно по 1600, 2000 і 3000 см³.
Як рахується автоцивілка на електромобіль?
Об’єму двигуна в електромобіля немає, тому в нашій анкеті для нього вказують потужність у кВт. У замірі цього допису електромобілів не було; тепер ми міряємо їх окремим класом — ціни по містах у дописі «Автоцивілка на електромобіль: скільки коштує в кожному місті». Для пільгових категорій знижка 50 % діє, якщо потужність електродвигуна до 100 кВт включно (ст. 13 ч. 1 Закону № 3720-IX).
Скільки коштує автоцивілка на мотоцикл чи вантажівку?
Власних замірів цін на ці типи ми не робили, тож числа не називаємо. Ціну кожна страхова рахує за власною методикою; автоцивілку на мотоцикл і причіп ми оформлюємо за заявкою на їхніх сторінках, а Зелену карту на вантажівку чи автобус фізична особа оформлює онлайн.
Від чого залежить ціна — уся серія
- Від чого залежить вартість автоцивілки — головне
- Чому ціна автоцивілки змінюється від дня до дня
- Чому одна страхова просить удвічі більше за іншу
- Місто реєстрації: у кожної страхової своя карта
- Чи залежить ціна від марки авто
- Зелена карта: чому найдешевша страхова різна для різних строків
- Що означає «від» у ціні і як читати наш зріз цін
- Чи можна зафіксувати ціну автоцивілки
- Найдешевша автоцивілка: хто дешевший у замірах
- Вік водія і ціна
- Чому в малому місті дешевше
- Бонус-малус і історія ДТП
- Строк полісу: пів року чи рік
- Промокод і знижки
- Чому автоцивілка подорожчала: цифри МТСБУ
Джерела
- Замір TEHET 02.10.2026: усі пропозиції автоцивілки для легкових авто чотирьох класів, тарифи без нашої знижки. Дані — індекс цін.
- Закон України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» № 3720-IX, ст. 1 ч. 1 п. 4, ст. 12 ч. 1, ст. 13 ч. 1; редакція від 01.01.2026, ст. 13 ч. 1 перечитано 02.10.2026.